Всеукраїнська волонтерська акція «Видавництва Анетти Антоненко»

Airaksinen timo photofotoairaksinenvaasa

Тимо АЙРАКСИНЕН [Timo Airaksinen]

нар. 1947 у Ваасі — сучасний фінський письменник, професор-емерит кафедри практичної філософії Гельсінського університету.
У центрі його інтересів – етика, суспільна філософія, етика технології, історія філософії.
Освіту здобув в Університеті Турку, де спершу вивчав психологію, а потім заглибився у філософію. Об’єктом його наукової розвідки стала англогегельянська філософія Дж. Мак-Таґґарта.
З 1983 року і дотепер (уже 34 роки) обіймає посаду професора практичної філософії Гельсінського університету.
За останні півстоліття видав близько п’ятдесяти робіт, у яких висвітлив найглибшу сутність людини та її взаємодію з суспільством. Центральними темами його доробку, якщо виокремити найцікавіше, є керування життям, щастя і душевний спокій, а також самість, старість і філософія техніки.
Айраксинен багато часу присвячує дослідницькій роботі закордоном. Кожен третій рік проводить у провідних університетах Європи (Ірландія, Польща, Велика Британія, Німеччина) та світу (США, Канада, Росія, Японія, Австралія), завдяки чому має змогу всесторонньо вивчати й аналізувати актуальні явища суспільного життя.
Айраксинен є активним критиком фінської культури, освіти, політики.
Певний час мав свою колонку в газеті «Гельсінґін Саномат».
Є членом редколегії провідного фінського філософського журналу Acta Philosophica Fennica і консультантом щорічного академічного журналу Berkeley Studies. У 2006–2013 роках перебував на посаді віце-президента Міжнародної спільноти Берклі.

Озвучені книжки автора